Na czym polega trening EMS i kiedy warto się na niego zdecydować?

W dzisiejszych czasach dobra kondycja jest nie tylko trendem, za którym podąża wiele osób. Sprzyja ona lepszemu samopoczuciu. Dodatkowo regularne treningi pozwalają przyśpieszyć metabolizm oraz zachować zdrowie przez dłuższy okres czasu. Warto także wiedzieć, że wysiłek fizyczny pozytywnie wpływa na układ odpornościowy każdego człowieka, stale go wzmacniając.

Trening EMS – co to takiego?

Jest to rodzaj ćwiczeń, podczas których pobudzane są niemalże wszystkie mięśnie poprzez ich elektrostymulację. Dzięki temu odchudzanie staje łatwiejsze oraz znacznie bardziej efektowne dla wszystkich osób zainteresowanych tą metodą pracy nad własnym ciałem.

EMS pozwala zgubić zbędne kilogramy bez potrzeby nadmiernego wysiłku oraz wielogodzinnych ćwiczeń.

Warto także nadmienić, że budowa masy mięśniowej przy pomocy tej metody jest całkowicie bezbolesna. Trening tego typu wykorzystuje elektrostymulację mięśniową polegającą na podłączeniu osoby ćwiczącej do specjalistycznego stroju, który wyposażony jest w elektrody wysyłające impulsy z mózgu do mięśni.

Dzięki takiemu rozwiązaniu mięśnie pracują niemalże identycznie jak podczas tradycyjnego wysiłku. Dobrą praktyką jest łączenie kilku metod odchudzania, aby zwiększyć efekty i utrzymać je przez dłuższy okres czasu. 

Kiedy zdecydować się na trening EMS?

Na ćwiczenia metodą elektrostymulacji powinny decydować się przede wszystkim osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy i zbudować tężyznę fizyczną, a dotychczasowe treningi nie przynosiły dla nich oczekiwanych efektów. Dzięki nowoczesnym technologiom można bez potrzeby dużego wysiłku osiągnąć zamierzone cele. Trening EMS jest także dobrym rozwiązaniem dla osób z problemami zdrowotnymi i przeciwwskazaniami do wysiłku fizycznego. Ta metoda ogranicza wysiłek niemalże do minimum z zachowaniem wysokiej wydajności i skuteczności. 

Zalety stosowania elektrostymulacji

emsElektrody, które przesyłają impulsy pomiędzy mózgiem człowieka, a mięśniami generują informację znacznie szybciej aniżeli podczas tradycyjnych ćwiczeń. Dzięki temu metoda EMS jest znacznie skuteczniejsza oraz ma mocniejszy wpływ na mięśnie człowieka. Główną zaletą tego typu treningów jest ich wysoka skuteczność przy minimalnym wykorzystaniu siły. Dodatkowo jest on w stu procentach bezpieczny nawet dla osób z różnego rodzaju schorzeniami. Warto wiedzieć, że tego typu elektrostymulacje mogą być także przeprowadzane u osób niepełnosprawnych, które chcą zachować zdrowe ciało, a nie mogą ćwiczyć tradycyjnie. Jak wiadomo – masa mięśniowa człowieka pozwala utrzymywać cały organizm w dobrej kondycji. 

Czy warto inwestować w treningi EMS (elektrostymulację)?

Inwestycja w trening EMS jest zdecydowanie dobrą decyzja, ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim należy wybierać do pomocy tylko i wyłącznie specjalistów, którzy znają się na swojej pracy oraz wykorzystują renomowane maszyny do treningów. Jakość elektrod jakie podłączane są do ciała człowieka, ma bardzo duże znacznie podczas ćwiczeń. Wybór renomowanych firm zajmujących się elektrostymulacją w Lublinie zapewni bezpieczeństwo oraz gwarancję efektów odchudzania. Inwestycja we własne ciało pozwoli nie tylko podnieść pewność siebie, ale także poprawić stan fizyczny jak i psychiczny człowieka.

Za wyborem tego typu sposobu odchudzania przemawia także krótki czas jaki należy poświęcić na ćwiczenia. Jest to dobre rozwiązanie dla osób zapracowanych oraz tych, którzy nie mogą poświęcić np. dwóch godzin dziennie na zajęcia na siłowni. Zdecydowanie dobrym wyborem są ćwiczenia EMS, ale pod warunkiem wykonywania ich pod okiem specjalistów oraz profesjonalnego sprzętu, który dostępny jest obecnie w wielu salonach piękności bądź siłowniach. Dużą zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim możliwość włączenia do ćwiczeń osób niepełnosprawnych.