Nauka krav magi we Wrocławiu pod okiem wykwalifikowanego specjalisty

Sztuki walki we Wrocławiu, jak i w całej Polsce, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Trening sztuk walki wybierają kobiety i mężczyźni, chcą w nich uczestniczyć dzieci, młodzież oraz dorośli. Umiejętność samoobrony jest niezwykle cenna, a treningi krav maga we Wrocławiu pod okiem doświadczonego instruktora opierają się na kształceniu nie tylko zdolności motorycznych.

Krav Maga – twórca sztuki walki krav maga

Trening krav maga Wrocław

Trening krav maga we Wrocławiu

Krav maga to nowoczesne sztuki walki, które narodziły się w 1910 r. Twórcą krav maga jest Imi Lichtenfeld, którego ojciec był niezwykle wygimnastykowany dzięki pracy w cyrku, a jego ciało dodatkowo znosiło zapasy oraz treningi boksu. To właśnie pod okiem swojego ojca, Imi doprowadzał swoje umiejętności sztuk walki do perfekcji. Umiejętności walki wręcz przydały się także na ulicy. Umiejętności Imiego, które później wykorzystał, aby stworzyć sztuki walki krav maga, zagrażały antysemickim władzom, które nawet wydały nakaz aresztowania Imiego.

Układanie zdobytej wiedzy oraz umiejętności w system sprawiło, że w 1948 r. władze Izreala postanowiły mianować Imiego Lichtenfelda na głównego instruktora walk na krótkim dystansie. Zajęcia obejmowały walki wręcz, dźwignie oraz duszenia. Celem było także nauczenie szybkiego reagowania na niebezpieczeństwo. Zajęcia były na tyle skuteczne, że na początku lat 20. XX w. krav maga rozpowszechniła się poza Izrael.           

Sztuki walki Wrocław

Sztuki walki krav maga w to treningi, które wykorzystują specjalistyczną wiedzę oraz przedmioty takie jak: skakanki,  linki bokserskie, gumy, drabinki, worki bułgarskie i inne. Będziesz ćwiczył sztuki walki, które kształtują siłę eksplozywną, czyli wykonywał rzuty, obalenia, przenoszenia, wynoszenia oraz treningi oporowe z wykorzystaniem własnej masy, ale także masy partnera. Do nauki samoobrony wykorzystuje także atrapy broni.

kurs samoobrony wrocław

Kurs samoobrony we Wrocławiu

Gdzie trenować Krav magę we Wrocławiu?

Jednym z najlepszych miejsc na zajęcia Krav magi jest KravGym Wrocław. Zajęcia grupowe są prowadzone przez Jacka Bajora we Wrocławiu, ale możliwy jest także indywidualny trening krav maga we Wrocławiu. Wykwalifikowany instruktor sztuk walki we Wrocławiu czuwa nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń krav maga, a w razie potrzeby wskaże i razem z Tobą wyeliminuje nawet najmniejsze błędy. Wszystko po to, aby treningi krav maga we Wrocławiu sprawiały Ci przyjemność, podniosły pewność siebie oraz zwiększyły bezpieczeństwo dzięki umiejętnościom sztuk walki.