Zajęcia z samoobrony są tylko dla kobiet?

W ostatnich czasach coraz większą popularność zdobywają zajęcia z samoobrony dla kobiet. W Internecie aż roi się od filmików promujących tego typu szkółki i kursy. Przeważnie opierają się one na tym samym scenariuszy: kobieta powinna umieć się bronić w dzisiejszych czasach. Powinna umieć poradzić sobie z napastnikiem, który ją zaatakuje. I to wszystko prawda – panie powinny umieć się bronić w niebezpiecznych sytuacjach, ale co z panami? Czy panowie nie mogą chodzić na zajęcia z samoobrony?

Czy mężczyźni mogą chodzić na zajęcia z samoobrony?

sztuki walki wrocławOczywiście, pytanie postawione powyżej jest pytaniem retorycznym. To jasne, że panowie także mogą korzystać z kursów i lekcji z samoobrony. Oczywiście, są takie kursy, które przeznaczone są wyłącznie dla kobiet, jednak jest to zaznaczona w ogłoszeniach. Większość kursów to mimo wszystko zajęcia mieszane, w których biorą udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Z łatwością znajdziesz kurs samoobrony, na który bez problemu będziesz się w stanie zapisać. Co więcej, istnieją także trenerzy, którzy oferują indywidualne lekcje!

Podczas takich indywidualnych lekcji będziesz pracować sam na sam z trenerem, który poświęci ci sto procent swojego czasu oraz uwagi. W ten sposób będziesz w stanie szybciej osiągać rezultaty i widzieć przyrost umiejętności! Takie samodzielne lekcje są dobre także wtedy, gdy nie masz regularnego czasu pracy i pracujesz na wiele różnych zmian, co skutecznie utrudniałoby ci chodzenie na zajęcia grupowe. Jak więc widać, mężczyźni jak najbardziej mają możliwość uczestniczenia w kursach i zajęciach z samoobrony, nie są one dostępne wyłącznie dla kobiet!

Czego można nauczyć się na kursach samoobrony?

Przede wszystkim, na kursach samoobrony można nauczyć się technik dotyczących tego, jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach, w których ktoś cię atakuje. Każdy chce się czuć bezpiecznie i komfortowo chodząc po ulicach, a w dzisiejszych czasach możliwe jest to wyłącznie wtedy, gdy zna się podstawy tego, jak się bronić. Niestety w dzisiejszych czasach bardzo dużo jest napadów i ataków na różne osoby. Media codziennie nagłaśniają tego typu przypadki, nic więc dziwnego, że ludzie nie czują się komfortowo chodząc w pewne rejony, czy będąc na ulicy po zmroku.

Na szczęście istnieje bardzo wiele sztuk walki i systemów samoobrony, które mogą nam pomóc w tak trudnych i stresujących sytuacjach. Do wyboru mamy naprawdę wiele zajęć. Bardzo dużą popularnością ostatnimi czasy cieszy się krav maga, która jest bardzo intuicyjnym systemem samoobrony. I to właśnie dzięki swojej intuicyjności krav maga jest taka przydatna w naprawdę trudnych sytuacjach. Nawet podczas dużego stresu można sobie przypomnieć co należy zrobić, bo po prostu jest to intuicyjne!

kurs samoobrony wrocław

Czy warto uczyć się samoobrony?

Jak najbardziej warto jest się uczyć samoobrony, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy może zadziać się niefortunna sytuacja. Samoobrona konieczna zawsze będzie legalna, więc można ją stosować podczas obrony przed napastnikiem. Ponadto, kurs samoobrony ma znacznie więcej plusów! Dzięki takim treningom można polepszyć swoją kondycję i czuć się lepiej na co dzień! Zdecydowanie warto zatem uczyć się samoobrony i technik walki – taka wiedza nigdy nie będzie zbędna!