Jak ułożyć dietę, aby schudnąć?

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o diecie i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Trzeba w tym miejscu zauważyć, że jedzenie, które spożywamy, jest bardzo dalekie od optymalnego. Nie dość, że zawiera ono w sobie produkty, które mają mnóstwo barwników i innych dopełniaczy, to również jest ono bardzo kaloryczne. Wskutek tego oraz małej aktywności fizycznej, bardzo łatwo o nadwagę, z którą dziś boryka się zresztą mnóstwo Polaków. Coraz popularniejsze stają się diety redukcyjne. Co powinniśmy wiedzieć o takiej diecie i jak ją ułożyć?

Zapotrzebowanie na energię

Każdy z nas ma bardzo różne zapotrzebowanie na energię. Od czego to zależy? Oczywiście od wielu różnych czynników. Przede wszystkim pod uwagę musimy wziąć tutaj swoją wagę. To jednak nie wszystko. Poza tym spójrzmy też na naszą aktywność fizyczną. Zupełnie inaczej będzie to wyglądało w przypadku osób, które cechuje siedzący tryb pracy, aniżeli te pracujące cały dzień na nogach. Jeśli chodzi o dietę redukcyjną, warto pamiętać tutaj, że od całkowitego zapotrzebowania energetycznego CPP odjąć trzeba od pięciuset do nawet tysiąca kalorii. Wówczas na pewno będziecie tracić na wadze. Mimo wszystko bardzo ważne jest to, aby była to dieta zróżnicowana. Nie tylko chodzi tutaj o nasze wymagania smakowe, ale również i zdrowie. Do organizmu muszą być bowiem dostarczane odwodnienie ilości białka, węglowodanów, tłuszczy oraz wszelkich minerałów czy też witamin.

Jak ułożyć jadłospis?

Wspomnieliśmy tutaj o tym, aby posiłki były bardzo zróżnicowane. Jednakże nie zapominajmy także i o częstotliwości ich spożywania. Najlepiej będzie, kiedy w ciągu dnia będzie ich co najmniej pięć. Wszystko dlatego, że pomiędzy kolejnymi posiłkami nie może być zbyt dużych przerw, co może doprowadzić do skoków glukozy, a to z kolei skutkuje trudnościami w pohamowaniu apetytu. Tak więc odstęp pomiędzy kolejnymi posiłkami nie powinien być dłuższy niż dwie i pół czy trzy godziny. Takie przerwy przy diecie redukcyjnej są optymalne.

modelowanie sylwetki dzięki diecie

Odżywki

Oczywiście nie zapominajmy tutaj również i o wszelkiego rodzaju odżywkach. Tych na rynku jest dziś całe mnóstwo i nie jest tajemnicą, że każdy, kto chce schudnąć, może się nimi wspomagać. Ich rodzajów jest naprawdę sporo, ale do najpopularniejszych zaliczyć trzeba termogeniki, które przyczyniają się do podniesienia temperatury ciała, dzięki czemu spalamy więcej kalorii, a więc również i znacznie szybciej tracimy na wadze.

Pomoc dietetyków

Najważniejsza jest jednak dieta. Dla wielu jest to naprawdę duży problem. Warto w takiej sytuacji polegać na wsparciu specjalistów. Mowa rzecz jasna o dietetykach, ze znalezieniem których nie będziemy mieli dzisiaj żadnego problemu. Modelowanie sylwetki w zapewnia Studio, gdzie każdy zainteresowany może skorzystać z pomocy wykwalifikowanego dietetyka lub trenera personalnego. Poza tym, że możemy skorzystać z pomocy dietetyków stacjonarnych, dietę zamówić można także i przez Internet. Oczywiście dla polepszenia efektów można sięgnąć również po odżywki odchudzające. Z pomocą specjalistów szybko zrzucicie kilogramy i co najważniejsze – będzie to odchudzanie nie tylko skuteczne, ale i zdrowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *