Program 3-miesięcznego treningu na masę a dieta

Prawidłowe odżywanie się jest podstawą nie tylko dla osób, które są na diecie redukcyjnej. Wiele jest osób, które chcą znacznie zwiększyć swoją masę mięśniową, by później móc wyrzeźbić ciało. Podczas diety na masę, musimy przede wszystkim spożywać większą ilość kalorii. Poza tym, należy skupiać się na proteinach oraz węglowodanach i tłuszczach, które są odpowiedzialne za energię.
Ćwiczenia, jakie wykonywane są podczas rozrostu mięśni, są obciążające i po prostu ciężkie. Poza tym, treningi stanowią około 30% czynności, jakie wykonujemy podczas budowy masy mięśni.

Jeżeli chodzi o samo zwiększenie masy – jest to najłatwiejszy proces spośród wszystkich dotyczących naszej sylwetki. O wiele trudniej jest schudnąć lub wyrzeźbić ciało. Podczas diety na masę, musimy przede wszystkim więcej jeść. Organizm, który nagle zostanie dostawać o wiele większe dawki substancji odżywczych, będzie musiał zacząć magazynować wszelkie nadwyżki. Każdy, kogo celem jest posiadanie szczupłej i umięśnionej sylwetki, musi przejść na odpowiednią dietę. W tym przypadku, najważniejsze jest wykorzystanie dostarczanej energii w mięśnie. Aminokwasy, które dostarczamy wraz z pożywieniem, wpływają na rozrost mięśni.

Trening na masę

Istotne jest również wykonywanie odpowiednich ćwiczeń regularnie. Treningi zazwyczaj odbywają się 3-4 razy w tygodniu, gdzie każdego dnia są ćwiczone inne partie ciała. Najważniejszą rzeczą jest pilnowanie, by regularnie wyrównywać straty, które spowodowane są ciężkim treningiem. Oprócz tego, istotne jest stałe uzupełnianie witamin i węglowodanów nieco większej ilości. Lekka nadwyżka pomoże nam w zwiększaniu masy.

Żywność podczas budowy masy

Każdy, kto decyduje się na rozbudowanie swojej mas mięśniowej, musi wiedzieć co należy jeść, by przyspieszyć ten proces. Podczas budowania masy, szczególnie liczy się energia. Można ją pozyskiwać przede wszystkim z węglowodanów i tłuszczy. Trzeba również zadbać, by żywność nie była przetworzona. Naturalne produkty zapewnią nam większą zawartość witamin i wymaganych substancji. Pozwoli nam to również szybciej przyswajać wszystkie substancje.

Ilość białka jaką powinniśmy dostarczać do swojego organizmu, mieści się pomiędzy 1,8 g, a 2,3 g. Jest to ilość, która dotyczy każdego kilograma naszego ciała. Warto dodać, że osoby szczupłe powinny spożywać nieco więcej białka – dlatego zazwyczaj muszą się trzymać górnej granicy – informuje Dominik Kopczyński, trener personalny.

Białko to nie wszystko – cała reszta energii, jaką dostarczamy, musi poschodzić z tłuszczu i węglowodanów.

W przypadku osób szczupłych, często może być problem z budowaniem masy mięśniowej. Dlatego, w ich przypadku najważniejsze mogą okazać się węglowodany.

Budowanie masy należy rozpocząć od rzetelnego planu. Przed rozpoczęciem diety, konieczne jest obliczenie zapotrzebowania kalorycznego. Wynik, jaki uzyskamy, jest tylko pierwotną wartością, jakie j powinniśmy przestrzegać w pierwszych tygodniach naszych treningów. Proces, który polega na budowaniu masy mięśniowej, powinien być stale monitorowany. W razie potrzeby i upływu czasu, możemy zwiększać zapotrzebowanie kaloryczne. Jak wiadomo, treningi stają się bardziej intensywne, a dieta może się zmieniać. Trzeba również pamiętać o tym, że masa ciała nie może się rozrastać w zbyt szybkim tempie.
Aby zagwarantować sobie właściwy rozrost masy mięśniowej, musimy nie tylko przestrzegać diety i zwiększać ilość przyjmowanych kalorii. Wraz z upływem czasu, konieczne jest stosowanie coraz większych obciążeń dla naszych mięśni. Tylko w taki sposób umożliwimy sobie osiągnięcie wymarzonej wagi i wyglądu.

Dieta na masę mięśniową polega na stosowaniu odpowiednio dobranych składników odżywczych.  Umiejętne wykorzystywanie ich usprawni cały proces, jakim jest budowanie masy mięśniowej. Jako że każdy z nas ma nieco inny organizm, zapotrzebowanie kaloryczne oraz skłonności do tycia, jakość oraz ilość produktów spożywczych może być zupełnie różna. Kaloryczność posiłków powinna być o wiele większa, niż dotychczas. Podczas układania diety, należy zwrócić uwagę na produkty, z jakich pochodzą węglowodany, tłuszcze oraz białka. Jakość posiłków powinna być najwyższa, a produkty jak najmniej przetworzone. Bardzo często, przy zwiększaniu masy, stosuje się gainery oraz inne suplementy. Są one dobre szczególnie dla osób, które mają problem ze zwiększeniem masy mięśniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *